21 відгук

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

"ФОП Веретельников". Фасад, покрівля, профнастил, водостоки, утеплювачі, вікна, двері.
+380678033120
+380 (67) 803-31-20
+380 (50) 144-32-23

Легкі сталеві тонкостінні конструкції (скорочено ЛСТК).

Легкі сталеві тонкостінні конструкції (скорочено ЛСТК).

Каркасна технологія зведення житлових, виробничих і адміністративних будівель – це найбільш поширене рішення в малоповерховому будівництві. Більше 80% приватного житла у всьому світі будується саме за цією технологією, в тому числі і в країнах із суворими кліматичними умовами (Скандинавські країни, Канада тощо). В Україні каркасне домобудівництво завойовує все нових і нових шанувальників, поступово витісняючи інші методи зведення малоповерхових будівель.

Історія технології

Основною причиною появи цієї технології з'явилася необхідність у зведенні великої кількості малоповерхових будинків для середнього класу відповідають кліматичним умовам країни. Технологія ЛСТК досить швидко набула характеру масового застосування, зменшивши (а в передмістях і містах і зовсім виключивши) використання каркасів із дерева, із-за їх високої вартості, схильність до гниття і впливу комах – шкідників. Але основним фактором для розвитку ЛСТК все ж стала можливість промислового, масового виробництва сталевих профілів і доступність матеріалу.

Склад ЛСТК

Легкі сталеві тонкостінні конструкції складаються з оцинкованих профілів: напрямних, стоєчних і перемичок. Кріплення легких сталевих тонкостінних конструкцій може бути здійснено за допомогою різьбових з'єднань (шурупів, самосвердлувальний або нарезающих гвинтів), болтів.

Використання ЛСТК

  • Огороджувальні конструкції в багатоповерховому будівництві;
  • Міжповерхові і горищні перекриття;
  • При будівництві і реконструкції мансард;
  • В будівництві котеджів, таунхаусів, малоповерхових будівель (до 3-х поверхів);
  • У будівництві ангарів для потреб промисловості (виробничі бази, гаражі, склади), сільського господарства (свинокомплекси, корівники, птахоферми, овочесховища) і торгівлі (автостоянки, автопарковки, магазини, торгові центри та ряди);
  • У будівництві споруд цивільного призначення (лікарень, церков, шкіл і мн.ін.)

Каркасне домобудівництво з ЛСТК має тривалу історію. Всупереч поширеній думці, воно виникло в середині 19-го століття в США, однак на початку 20-го століття розвиток холодноформованных конструкцій сповільнилося в зв'язку з відсутністю нормативної бази.

Сьогодні каркасне будівництво є основним типом малоповерхового будівництва в Скандинавії, Фінляндії, Німеччини, США. Щорічно в Північній Америці будується понад 1,5 мільйонів каркасних будинків. Це пояснюється рядом очевидних переваг.

1. Міцність і довговічність.
Сталь не піддається впливу біологічних процесів (наприклад, гниття) на відміну від деревини. Термін служби легких сталевих тонкостінних конструкцій становить більше 100 років. Вони витримують всі особливості нашого клімату: перепади температур, опади, вітер.

 2. Швидкість зведення.
Комфортабельний селище, що складається з каркасних будинків із застосуванням ЛСТК, на відміну від будівель, зведених із традиційних будівельних матеріалів,  може бути зібраний протягом місяця. Каркасні будинки із виготовлених у заводських умовах деталей володіють малою вагою, що дозволяє в більшості випадків відмовитися від застосування підйомних механізмів.

3. Відсутність прив'язки до погодних умов.
Замовник не обмежений ними під час будівництва каркасного будинку із застосуванням ЛСТК.
Завдяки відсутності мокрих процесів при його зведенні, будівельна бригада здатна забезпечити безперервний робочий процес.

4. Низька вартість.
Кінцева вартість каркасного будинку з ЛСТК нижче в порівнянні з будинком з традиційних будівельних матеріалів: цеглою, газобетонним блоком, керамічним блоком і т. д.

5. Високий опір тепловтратам.
Теплоізолюючі властивості будівлі забезпечуються тим, що на відміну від будівель з цегли або дерева, вся товщина стіни заповнена високоефективним утеплювачем, що дозволяє значно знизити витрати на опалення будівель. Каркасна стіна з ЛСТК товщиною 25 см за показником опору теплопередачі дорівнює кам'яній кладці товщиною 1.5 метра.

6. Сейсмостійкість і пожежобезпечність.
Каркасні будинки, де в якості несучої системи використовуються ЛСТК, здатні витримувати сейсмічні навантаження до 8 балів за шкалою Ріхтера. Використовується в якості утеплювача мінераловатний матеріал може застосовуватися при досить високих температурних діапазонах (-60 до +400 ºC). Таким чином, конструкції не накопичують вологу, захищені від впливу агресивного кислотного середовища, високих температур і вогню, не схильні гризунів та мікроорганізмів.

7. Екологічність.
Каркас з ЛСТК утеплюється мінеральною ватою. Це - екологічно чистий матеріал.

До того ж каркас з ЛСТК допускає повторне використання сталевих елементів, що є великим плюсом для екології. Це перевага також активно використовується компаніями добувної галузі при будівництві вахтових селищ.

 8. Відсутність усадки.
Будівлі з ЛСТК на увазі своїй легкості не дають усадки, яка спостерігається при будівництві будинків з цегли або газобетону.

9. Широкі архітектурні можливості.
ЛСТК можуть перекривати  досить великі прольоти до 24 м без проміжних опор. Це дозволяє максимально ефективно використовувати внутрішній простір будинків і споруд, допускає можливість перепланування.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner